Radi Vidi Pats radošās darbnīcas
Pēdējās izmaiņas veiktas:
01.08.2017

Zaļā ilgspējīgā dzīves veida popularizēšana Latvijas un Liepājas pilsētas sabiedrībā. Biedrība Radi Vidi Pats piedāvā neformālās izglītības iespējas jauniešiem Liepājā un Kurzemē. Pilsētā mūs atpazīst pēc tā, ka pārvietojamies ar ērmriteņiem, kas tapuši projektā Boltik Baik. Mums ir arī tikko atvērta pašapkalpošanās velodarbnīca, kurā ne tikai tiek laboti ričuki, bet notiek dažādas prezentācijas, radošās darbnīcas un apmācības.

1. Skanošu latvāņu darbnīca
Latvānis ir Latvijā daudzus biedējošais no Sibīrijas ievazātais augs, kura indīgā sula, tiekot uz cilvēka ādas, saules gaismā rada nopietnus apdegumus, un kurš reiz ieviesies kādā teritorijā ir tik pat kā neiznīcināms apgrūtinot daudzas lauksaimniecības zemes. Taču kaltētā veidā šis augs ir nekaitīgs un pat var kalpot gan par labu kurināmo materiālu, gan par materiālu tāda mūzikas instrumenta izveidei, ko citās zemēs (Latīņamerikā un Āfrikā) sauc par Lietuskoku.

2. Radi Paku Maku Pats
Cik daudz sulas, piena, kefīra tu dzer? Vai tu vienmēr dzer mājās gatavotos dzērienus un piena produktus? Vai drīzāk nemaz neko mājās negatavo. Taču vai esi padomājis, cik daudz enerģijas,materiāla un krāsu ir izlietots iepakojuma saražošanai. Iespējams, vairāk, nekā paša dzēriena saražošanai. Krāj lielās krāsainās Tetra pakas. Mazgā un žāvē un nāc uz mūsu darbnīcu. Dabūsi jaunu naudas maku!

3. Sapņu ķērāji
Sapņu ķērājus gatavosim izmatojot vecas velosipēdu riepas un riteņus un dažādus audumu atkritumus, dekorēsim ar dabā arodamiem materiāliem, spalvām, kliemežvākiem un jūras izskalotiem kociņiem.

4. Papīra krelles
Tiks izstrādātas papīra kreļļu rotas, kas radītas no otrreiz lietotiem papīriem (kā skrejlapas, žurnālu lapas utt.), lai demonstrētu, ka koka vērtība ir lielāka par vienu pielietošanas reizi. Lai atvieglotu uzdevumu. Iepriekš jau tiks sagatavotas izgrieztas papīra formas krellēm, kuras atliek tikai salīmēt ar PVA līmi, uzvērt uz dzijas vai papīra auklas un, ja vēlas, izdekorēt, piemēram, ar pērlītēm.

5. Krāsu akmeņi
Akmeņu apgleznošana ar akrila krāsām.

Lūdzam ņemt vērā, ka:
1) Bērniem vecumā līdz 7 gadiem darbnīcās nepieciešams vecāku atbalsts.
2) Dažas darbnīcas ir ķēpīgas, tāpēc centīsimies nodrošināt darbam piemērotu apģērbu, bet ja iespējams - paši sagatavojieties drēbju un roku ķēpāšanai.
3) Katras darbnīcas ilgums 2 stundas.