KANISAIFA

KANISAIFA ir izveidojusies Nila Īles mūzikas studijas radošajā vidē, transformējoties no grupas AFROAMBIENT - pirmās etnoperkusiju grupas Latvijā, kas darbojās kopš 2001.gada. Augot un attīstoties, grupa ir paplašinājusi savus radošos apvāršņus, ritmam atstājot būtisku vietu kopīgajā skanējumā.

Šobrīd KANISAIFAS mūziku raksturo ceļojums cauri visas pasaules tautu tradicionālo mūzikas instrumentu skanējumam, īpašu uzmanību pievēršot baltu kultūras mantojumam.

Nils Īle ir viens no mūziķiem, kurš spēj ritmiskos deju soļos iekustināt pat viskūrtāko Laba Daba apmeklētāju. Par Kanisaifu viņš saka: ‘’Vārds KANISAIFA radies no mana sapņa.Bija saulaina diena, īpaši gaišas debesis. Es stāvēju ļoti dziļas kraujas malā, visapkārt nebija ne koku, ne krūmu, neviena auga, tikai smiltis. Kopā ar mani kraujas malā stāvēja vīru kompānija, tērpti baltos apmetņos, kuru sejas slēpa lielas kapuces. Tie skatījās uz pretējo pusi, kur netālu viens no otra, atradās divi, piramīdām līdzīgi kalni. Šie vīri savā starpā runāja man nesaprotamā valodā. Visbiežāk vīru sarunās sadzirdēju vārdu KANISAIFA. Izrunājot vārdu KANISAIFA, viņi pamīšus rādīja te uz vienu, te uz otru kalnu, tad atkal uz pirmo un tā turpināja kādu laiku. Sajutu, ka ar vārdu KANISAIFA tika apzīmēts kas liels, spēcīgs un iespaidīgs. Šis skanīgais vārds KANISAIFA mani tik ļoti uzrunāja, ka pamostoties no neparastā sapņa, to tūliņ pierakstīju.’’  
 

facebook.com/kanisaifa