top of page
Search

Šķirosim atkritumus un rīkosimies videi draudzīgāk kopā ar “ZAAO” un “Cēsu alus”

Updated: Aug 2, 2023

Arī šogad festivālā būs iespēja šķirot atkritumus, izmantot depozītglāzes un iesaistīties diskusijās un aktivitātēs par vides ilgtspējas jautājumiem.

Pērn, kad ieviesām depozītglāžu sistēmu, jau pirmajā gadā izdevās samazināt atkritumu apjomu par 4,37 tonnām. Trīs gadu laikā atkritumu daudzums krities par 8,4 tonnām. Šogad par to, lai festivālā dzērienus varam baudīt, izturoties atbildīgi pret vidi, parūpēsies “Cēsu alus”, nodrošinot depozītglāzes. Depozīta maksa, kas jāiemaksā pie pirmā dzēriena iegādes būs 2.00Eur apmērā, kas nododot glāzi atpakaļ, tiks atgriezta.

Savukārt, sadarbībā ar “ZAAO” šogad plānotas vairākas izglītojošas, vidi saudzējošas un interesantas aktivitātes un konkursi:

  • dabas un tehnoloģiju parka URDA autobuss, kas sniegs lieliem un maziem apmeklētājiem izglītojošu informāciju par dažādiem vides jautājumiem.

Izzināsim atkritumu poligona procesus, kā arī, izmantojot 3D brilles, uzkāpsim atkritumu kalnā. Darbosimies ar pārstrādājamiem materiāliem: aplūkojot zem mikroskopa stikla šķiedru, izgatavojot komposta sēklu bumbas, pārstrādājot džinsa audumu un pārveidojot nederīgos plastmasas iepakojums.

Festivāla mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja kopā ar Skudru Urdu uzklāt bezatkritumu svētku galdu un pie tējas krūzes pārrunāt, kurus atkritumus ir iespējams šķirot, kurus nē. Kā arī, varēs pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties cilpošanas spēlē “Cilpo apritīgi”’;

  • festivāla radio tiešraidē, Radio NABA ēterā sestdienas rītā plkst. 11.15 norisināsies viena no zaļākajām sarunām par atkritumu otro dzīvi, aprites ekonomiku, un to, kāpēc nolietotas lietas nevajag vienkārši izmest atkritumos.

Diskusijā piedalīsies: ZAAO Valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis, ZAAO Vides ilgtspējas pakalpojumu daļas vadītāja Arita Smalkā Boriseviča, ZAAO Vides izglītības nodaļas un Dabas un tehnoloģiju parka URDA vadītāja Ieva Freimane Mihailova. Radio tiešraidi vadīs Radio NABA vadītājas - kultūras notikumu organizatore Anete Enikova un māksliniece Ieva Saulīte.

  • ZAAO viesošanās laikā festivālā būs iespēja iegūt noderīgu informāciju par DaibeZero - atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonu, kā arī būs iespēja nofotografēties DaibeZero foto stūrītī un piedalīties balvu izlozē. Hakatons norisināsies no 23. līdz 24. septembrim atkritumu poligonā “Daibe” un Valmierā. Dalībniekiem tiks piedāvāti 4 atkritumu veidi – nolietots tekstils, stikla šķiedras atkritumi, polimēri, komposts, lai, profesionālu mentoru vadībā, radītu idejas un inovācijas to pārstrādes un otrreizējas izmantošanas veicināšanai, jaunu produktu ražošanai. Hakatonā aicināts piedalīties ikviens - individuāli vai komandās līdz 5 cilvēkiem no visas Latvijas. Hakatona noslēgumā idejas tiks prezentētas kompetentai žūrijai, kura noteiks to komandu, kas iegūs 10 000 EUR savas idejas attīstībai. Gaidāmas arī citas specbalvas. Vairāk par hakatonu iespējams uzzināt mājaslapā www.daibezero.lv, vai Facebook lapās: Hakatons DaibeZero un SIA ZAAO.

  • Šogad festivālā kopā ar ZAAO turpināsim 2022.gadā aizsākto atkritumu šķirošanu, atgādinot, ka atbildīgs pasākuma apmeklētājs ir tāds, kurš pareizi šķiro atkritumus.


Comments


bottom of page