top of page
Search

Pirmo reizi festivāla laikā šķirosim atkritumus un sadarbībā ar “Cēsu alus” piedāvāsim depozītglāzes

Turpinām iet daudzu gadu garumā aizsāktajā, vides aizsardzības un ilgtspējas virzienā, nodrošinot festivālā ne vien depozītglāžu maiņas punktus, bet pārstrādājamus mobilos pelnu traukus, samazinātu drukas izdales materiālu daudzumu un citas, vidi saudzējošas, aktivitātes. Turklāt šogad pirmo reizi festivālā šķirosim atkritumus.


Sadarbībā ar alus darītavu “Cēsu alus” būs pieejami depozītglāžu maiņas punkti, kas nozīmē, ka apmeklētājs, iegādājoties dzērienus bāros, iemaksā drošības naudu, ko saņem atpakaļ, nododot tukšo glāzi. Tādējādi festivālā netiek izmantotas vienreizlietojamās plastmasas glāzes. 2019.gadā, kad depozīta sistēma festivālā tika ieviesta, kopumā atkritumu skaits samazinājās par 8,4 tonnām.

AS “Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers norāda: “Laba Daba festivālā apmeklētājiem nodrošināsim teju 20 tūkstošus depozīta glāžu. Tās ir teicamas kvalitātes, atbilstošas higiēnas prasībām un iztur vismaz 1500 mazgāšanas reizes. Depozīta glāžu sistēmu efektīvi esam izmantojuši jau citos lielos pasākumos un koncertos. Pasākuma apmeklētāji ir atsaucīgi un atbalsta šādu ilgtspējīgu praksi – 95% glāžu tiek atgrieztas atpakaļ”.

Bez depozītglāžu sistēmas festivālā būs pieejami arī PET pudeļu sagatavju pelnu trauki, ko bez maksas varēs saņemt festivāla informācijas centrā. Tie ir smēķējošo apmeklētāju jau iecienīti mobili, kabatas izmēra pelnu trauki no pārtstrādātas plastmasas, kas pēc festivāla atkal izmantojami jaunu pudeļu ražošanā. Kopš pelnu trauku ieviešanas zemē nosviesti izsmēķi festivāla teritorijā praktiski nav atrodami.

Līdzīgi kā citus gadus festivāla laikā darbosies ap 100 uzraugu, kuri rūpēsies par kārtību un tīrību festivāla teritorijā. Ja festivāla pirmsākumos pa drukātai programmai tika katram apmeklētājam, tad pēdējos gadus pakāpeniski samazināts arī makulatūras daudzums, festivāla programmas atrādīšanai izmantojot citus veidus, piemēram, informatīvas tāfeles pie skatuvēm un ērti pārskatāmu programmu festivāla mājas lapā. Tāpat arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem ir prasība neizmantot plastmasas traukus. Lielu artavu festivāla tīrībā sniedz Laba Daba apmeklētājs, kurš ir salīdzinoši kārtīgs un apzinīgs. Katru gadu, paralēli festivāla mūzikas un mākslas programmai, tiek iekļautas dažādas sabiedrību izglītojošas aktivitātes, caur kurām aktualizēti dažādi ar ilgstpēju saistīti jautājumi. Šogad tādi būs par jauniešu garīgo veselību, par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un atkritumu šķirošanu.
Comentarios


bottom of page