top of page
Search

Labas Dabas kino zālītē būs skatāms vairāk nekā 40 filmu

Updated: Jul 19, 2019

Šogad Labas Dabas kino zālītē būs skatāms vairāk nekā 40 filmu. Programmā filmas gan pieaugušajiem, gan bērniem


2011.gadā Laba Daba atklāja mazu un mīlīgu kino zālīti. Apmeklētājiem kino zālīte tik ļoti ir iepatikusies, ka jau devīto gadu tradīcijas turpinās, un festivālā būs iespēja skatīties filmas un īsfilmas. Šogad kino zālītes programmā plānots izrādīt Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS sagatavoto ‘’2ANNAS on Tour’’ programmu ar vairāk nekā 40 īsfilmām un vidēja garuma filmām. To skaitā būs skatāma bērnu programma pašiem mazākajiem, Baltijas filmu konkursa programma un divas starptautisko īsfilmu konkursa programmas ar lieliskām īsfilmām - tostarp, iespējams, festivāla iecienītākais pēc pusnakts seanss, "Mīļākie".

Programmā iekļautas arī Jāņa Ābeles filma ‘’7 miljardi gadu pirms pasaules gala’’ un Eiropas Komisijas #EUandME programmas īsfilmas, caur kurām ikviens var uzzināt, kādas iespējas Eiropas Savienība var sniegt. Katru no īsfilmām ir režisējis atzīts Eiropas filmu veidotājs.

Tāpat festivālā būs baudāms avangardiskās slovēņu grupas Laibach koncerts un filma par grupas uzstāšanos Ziemeļkorejā. Laibach ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, un tas notika 2015. gadā, Phenjanā. Par šo notikumu tika uzņemta dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" - VFS Films piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte. Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plaukusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras Lielā Kristapa balvas.

Turklāt filmu skatīšanos festivāla ietvaros aizraujošāku padara fakts, ka filmu seansos klāt būs arī atsevišķu filmu režisori. Piemēram, Jānis Zarāns, Ieva Norvele, Ance Kazaka, Laura Kļava, Adriana Roze, Jānis Ābele un Toms Šķēle.

"Atbrīvošanas diena" būs skatāma piektdien, jaunajā mākslas paviljonā jeb jau iemīļotajā Ratnieku šķūnī, kas uz festivāla laiku pārtop par Suņa skatuvi. Savukārt visas pārējās filmas varēs skatīties sestdienas garumā kino zālītē, Krogus mājā.

Comments


bottom of page