top of page
Search

LAIBACH koncertēs festivālā Laba Daba 2019

Starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” paziņo pirmos māksliniekus - tā būs konceptuāli avangardiskā slovēņu grupa LAIBACH. Festivālā LAIBACH uzstāsies, interpretējot slavenās 1965. gada kino filmas “Mūzikas skaņas” skaņu celiņu jeb muzikālo programmu, ar kuru var iepazīties jaunākajā grupas albumā “The Sound of Music”. Jaunais ieraksts un koncertprogramma kārtējo reizi apliecina – katrs LAIBACH albums un koncerts ir unikāls vēsturiskās manifestācijas piedzīvojums.LAIBACH ir pirmā rietumu roka grupa, kura uzstājusies Ziemeļkorejā, un tas notika 2015. gadā, Phenjanā. Par šo notikumu tika uzņemta dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" - VFS Films piedāvātā Latvijas, Norvēģijas, Ziemeļkorejas un Slovēnijas muzikāla dokumentālā filma, kuras režisori ir Mortens Traviks un Uģis Olte. Filma izrādīta daudzās pasaules valstīs un plaukusi laurus kinofestivālos, tajā skaitā 2017. gadā iegūstot arī četras Lielā Kristapa balvas. Pateicoties šim koncerta ceļojumam Ziemeļkorejā, LAIBACH radīja arī aktuālo albumu “The Sound of Music”.

Dokumentālo filmu "Atbrīvošanas diena" iekļauta šī gada festivāla “Laba Daba” kino programmā, kas viennozīmīgi paspilgtinās LAIBACH mūziķu klātesamību un priekšnesumu festivālā.

LAIBACH joprojām ir starptautiski visaugstāk novērtētā rokgrupa, kas radusies kādā no bijušajām komunistiskā režīma valstīm Eiropā. Grupa jau tuvojas 40 gadu slieksnim, taču tās nerimstošais novatorisms ļāvis būt visu laiku avangardā, neatkāpjoties no savām izpausmēm, pārliecības un oriģināli industriālā skanējuma. Izdoti vairāk nekā 20 albumi, tādi kā Opus Day, NATO, Jesus Christ Superstars, Anthems, Also Sprach Zarathustra. LAIBACH iedvesmojusi daudz muzikālo grupu, piemēram, Rammstein, Nine Inch Niles, Ministry, Die Krupps, KMFDM u.c. Jāatzīmē arī tas, ka LAIBACH jau kopš saviem pirmsākumiem tiek uzskatīta par sava veida disidentiem un pastāvošās varas kritiķiem, pateicoties viņiem arī radās respektablā slovēņu mākslas kustība “Neue Slowenische Kunst”.

Latvijā grupa viesojusies jau trīs reizes, katru reizi prezentējot kādu jaunu programmu. Pirmo reizi, pēc Radio NABA uzaicinājuma, LAIBACH koncertēja Rīgā 2011 gadā. Koncerts notika Latvijas Universitātē Lielajā Aulā, un šis koncerts tiek uzskatīts kā visu laiku skaļākais koncerts, kas noticis Latvijas Universitātes Lielajā Aulā.

Starptautiskais Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” norisināsies no 2. līdz 4. augustam, Līgatnes pagastā, “Ratniekos”. Festivāla programmu veidos plaša muzikālā programma, dejas un netradicionālā teātra programma, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, performances un vides objekti. Biļetes jau ir pārdošanā, tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Papildu informācija: www.labadaba.lv

Comments


bottom of page