U-Roy vietā – viens no reggae pionieriem Dennis Alcapone
Laba daba
03.08.2017

No 4. līdz 6. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki” notiekošais starptautiskais mūzikas festivāls „Laba Daba” izziņo izmaiņas programmā.

Sakarā ar to, ka iepriekš izziņotais reggae mūziķis U-Roy nonācis sarežģītā situācijā un viņam liegta izceļošana no savās mītnes zemes Jamaikas, festivāls pēdējās dienas operatīvi strādājis un U-Roy vietā piedāvā cita Jamaikas reggae aizsācēja – Denisa Alkapones (Dennis Alcapone) koncertu.

Deniss Alkapone,  īstajā vārdā Deniss Smits (Dennis Smith) savu mūziķa karjeru sāka nejauši – strādājot par metinātāju Jamaikas publisko pakalpojumu sfērā, viņš vienlaikus bija aktīvs piecdesmitajos gados aktuālo deju vakaru apmeklētājs, iespaidojoties no U-Roy, King Tubby un citiem. 1969. gadā Deniss pats sāka dīdžejot un strauji guva atpazīstamību savā dzimtenē, piesaistot ietekmīgā producenta Kīta Hadsona (Keith Hudson) – Boba Mārlija (Bob Marley) klasesbiedra un „The Skatalites” dalībnieka uzmanību, kurš lūdza Denisam Alkaponem ierakstīt savas dziesmas, kuras Kīts producēja un atskaņoja. No 1970. līdz 1973. gadam mūziķis izdevis vairāk kā simts singlus un trīs albumus. Tagad to skaits ir audzis. Pēdējo albumu Deniss Alkapone izdevis kopā ar mūziķi Mad Professor.

Festivālā Deniss Alkapone uzstāsies kopā ar vēl vienu Jamaikas mūziķi Vinstonu Rīdiju (Winston Reedy), kurš bijis ilggadējs grupas „The Cimarons” dalībnieks un mūziķu U-Roy, Yellowman un Tappa Zukie dīdžejs.

Abi mūziķi kopā ar pavadošo sastāvu uz skatuves kāps festivāla pirmajā dienā – 4. augustā plkst. 00:30.

 

 

 

 

 

www.labadaba.lv

Tēma: GrupasAktuāli

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: