33 LP

Grupa 33 LP nodibinājās 1993. gada vasaras sākumā. Dalībnieki – Tolstijs (Sergejs Kobka), Kone (Jurijs Konradi) un Moris (Māris Veilands) . Mūzikas stils - HC Punk. Solists un ģitārists Kone un basists Tolstijs jau bija iepriekš kopā darbojušies mūzikas jomā, viņiem kā bundzinieks pievienojās Moris.

Nosaukuma sākotnējā versija bija krievu valodā – 33 Letnij Podonok (tulkojumā - trīsdesmit trīs gadīgais nelietis), bet tās saīsinājums LP ērti padodas dažādiem atšifrējumiem, un tas arī tiek izmantots, pielāgojot situācijai un vajadzībai – Litri Piva (alus litri), Long Playing u.c. Dziesmu teksti – krievu un angļu valodā, ar atsevišķiem latviešu valodas frāžu iespraudumiem.

Grupa radās un pastāvēja kā īsts underground projekts. Rašanās iemesls bija vēlme ātrā tempā izveidot muzikālo bāzi un izceļot uz „brīvāku” vidi - Holandi, kur ar muzicēšanu varētu nodrošināt ērtu punk style eksistenci . Mēģinājumi notika bērnudārzā Imantā, pagraba telpās. Grupa ir koncertējusi toreizējā Vieglās rūpniecības tehnikumā, Krāmu ielas pagrabā u.c. neformāļu pulcēšanās vietās.

Pastāvēšanas laikā ir ierakstītas 21 dziesmas, izdodot tās kasetes formātā ar nosaukumu Olesew enma. Grupas ierakstītās dziesmas mazās vinilplates formātā ir izdevusi arī punk mūziku atbalstoša mūzikas mikroizdevniecība Darbouka Records Francijā. Plate iznākusi 1994. gadā, 500 eksemplāros. 1994. gadā viena grupas dziesma ietverta arī underground mūzikas izlasē Odekolons.  

Grupas dalībnieki kopā muzicēt beidza jau 1994. gadā, kad Tolstijam un Kone izdevās nokļūt iecerētajā gala mērķī Holandē, bet arī pēc viņu atgriešanās grupa netika atjaunota.

Pēc 25 gadu pārtraukuma grupa ir apvienojusies. Atjaunotajā sastāvā grupas pamata dalībniekiem ir pievienojies Fozy (Vladimirs Stoļarovs), kurš spēlē solo ģitāru un dzied.

Arī atkal apvienošanās notiek kā underground projekts – paspēlēt vecos gabalus savam priekam un uzstāties vienā vienīgā koncertā festivālā Laba daba.

discogs.com

SEKO MUMS
DRAUGI
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Spotify Icon
stats-300.png
ORGANIZĒ
lu-100.png
caffeine_2018_logo_sadarbii.png
dds.png
Skaties_logo_v23.jpg
kosken-100.png
latven-100.png
chill-100.png
tvnet-100.png
MADARA-OrganicSkincare.png
isra.jpg

© 2018 PAREIZĀ ĶĪMIJA, LATVIJAS RADIO 6 - LATVIJAS UNIVERSITĀTES RADIO NABA