AKTIVITĀTES

IMG_7730.jpg

BĒRNUDĀRZS "LABA VIETA"

Pieskata un izklaidē bērnus

Bērnudārzs darbosies piektdien no 17:00 -21:00, un sestdien no 10:00 - 21:00.

Uz abām dienām 1 bērnam dalības maksa ir 10Eur. Vienas dienas dalības maksa piektdien ir 5Eur, sestdien - 10Eur (abu dienu laikā varēs ieiet un iziet vairākas reizes). Gaidīsim bērnus no trīs līdz ddeviņu gadu vecumam!

Laba Daba 11 pastāvēšanas gadu laikā ir kļuvis par vienu no ģimenēm draudzīgākajiem festivāliem Latvijā. Ik gadu festivālu apmeklē ne vien gados jauni cilvēki, bet arī vecvecāki un aizvien vairāk ģimeņu ar maziem bērniem. Labai Dabai draudzīga attieksme pret visu paaudžu cilvēkiem piedēvēta gluži dabiski- festivāla atšķirīgās atmosfēras dēļ.

Rūpējoties par mazāko festivāla apmeklētāju labsajūtu, festivālā darbosies bērnu dārzs ‘’Laba vieta’’.

Bērni bērnudārzā bez pārtraukuma drīkst uzturēties ne ilgāk kā stundu. Bērnu ēdināšana ir vecāku atbildībā, un bērnudārza teritorijā, bērnu drošības apsvērumu dēļ, pārtiku ienest nedrīkst. Piereģistrējoties bērni Labo Vietu var apmeklēt visas dienas garumā. Piektdien no plkst. 17.00 līdz 21.00, sestdien no 10.00-21.00.

Bērnu dārzā vecāki reģistrē savus bērnus, slēdzot līgumu un aizpildot anketu. Savstarpējās norunas un noteikumi tiek apstiprināti līgumā. Galvenā noruna ir katra bērna drošība, tādēļ bērnu dārza teritorija tiek apsargāta, un tajā drīkst atrasties tikai bērni un Labās Vietas audzinātāji.

Bērnu dārzs ir kā atpūtas un atelpas saliņa bērniem no kopējās festivāla pozitīvās burzmas, aktivitātēm un kņadas. Tomēr diendusu bērniem nodrošina vecāki. Pieredzējuši un pozitīvi audzinātāji palīdzēs mazajiem festivāla apmeklētājiem priecīgi un pozitīvi atpūsties kopā ar vienaudžiem.

royal dandy.jpg

ROYAL DANDY Barbershop

Friziera pakalpojumi kā šovs

Piektdienas vakars un sestdiena pļavā aiz Eža skatuves

Frizētava festivāla vidū jau ir mūsu tradīcija. Laba Daba arī šogad sadarbojas ar atraktīvajiem un profesionālajiem frizieriem no Royal Dandy Barbershop! Īpaši aicināsim vīriešus, taču – šogad arī meitenes tiks pie kā speciāla! Friziera pakalpojumi festivālā ar frizieriem kā šovmeņiem. Gan safrizēs, gan iepriecinās!

Kā saka paši Royal Dandy frizieri: "Veidosim bārdas korekcijas, matu griezumus, iegriezīsim stilu! Runāsim par pozitīvam lietām un viss tas uz ziedojuma principa - cik katrs var atļauties iemest kastītē."

kino-zaaliite-2.jpg

2ANNAS KINO ZĀLĪTE

Rāda filmas

Sestdien no agra rīta līdz vēlam vakaram

2ANNAS veidotā kino programma visu sestdienu LABA DABA Kino Zālītē krogus mājā.

jelgava.jpg

JELGAVA`94

Filma un stāsti

Piektdien un sestdien

Stāsti par alternatīvo kultūru 90.gadu sākumā, 90. gadu mode un filmas aizkadri un rekvizīti. Būs iespējams gan iegādāties preces ar filmas atribūtiku, gan filmas kostīmus ar filmas logo uzšuvēm. Tāpat teltī būtu iespēja iegūt 90tajiem gadiem atbilstošu grimu. Foto siena, pie kuras apmeklētājiem būtu iespēja nofotografēties filmas kostīmos.

facebook.com/jelgava94

redzi.jpg

REDZI! RADI! PAVAIRO!

Sestdien no pl. 11-20

Latvijas Nacionālā bibliotēka dosies uz festivālu Laba Daba!

LNB radošās darbnīcas balstītas Latvijas kultūras kanonā un pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā”.
Festivāla dalībniekiem būs iespēja:
1) sietspiedes tehnikā apdarināt savus tekstil izstrādājumus – t-kreklus, auduma maisiņus vai citas drānas-, uz tām iegūstot Virtakas ieža zīmes vai grafikas elementus, vienlaikus izzinot, ko šīs zīmes vēsta;
2) grafikas darbnīcā veidot augstspieduma iespiedformu jeb klišeju un drukāt uz papīra; kā arī strādāt ar iepriekš sagatavotām iespiedformām- zīmogiem;
3) aplūkot un laiski palasīt dažādus izdevumus, kas saistīti ar Latvijas kultūras kanona vērtībām, kā arī sameklēt kanona dārgumus bērnu literatūrā, pielīmējot un apzīmogojot tos, lai nezūd un labāk glabājas:)
4) iepazīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas plašo piedāvājumu, kas festivāla apmeklētājiem- studējošajai jaunatnei- kļūs aktuāls rudenī.

ziepes4.jpg

LIELIE ZIEPJU BURBUĻI UN ŽONGLĒŠANA

Sestdien, radošajā pļavā no pl. 11-20

Šis būtu jau piektais gads pēc kārtas, kad piedalīsimies festivālā ar lielajiem ziepju burbuļiem un ieskatu žonglēšanā - gan ar bumbiņām, gan vālēm.

AfrikanuDejas.jpeg

AFRIKĀŅU DEJAS ar WAfrica un Afropulss

Māca un dejo

Sestdien

Galvenā afrikāņu deju nodarbību devīze ir “nav stresa”. Mēs dzīvojam cenšoties saglabāt kontroli pār savu ķermeni un domām. Afrikāņu dejas iemāca to atbrīvot, tikai dot virzienu ķermenim, domām, dzīvei un atlaist, lai baudītu procesu. Šo mācīsimies kopā ar deju kolektīvu WAfrika mūziķu apvienības Afropulss spēlēto džembe bungu pavadībā.

Afrikāņu dejas ir ne tikai lieliska fiziskā slodze, bet arī emocionāla atbrīvošanās. Te nav stereotipu un šablonu, te mēs maksimāli pietuvināmies mūsu sākotnējai būtībai. Šajā dejā mēs nebaidāmies būt tie, kas mēs patiesībā esam, arī muļķoties un izdejot sevi. Pastāvi tikai Tu un ritms - tamtama un Tavas sirds ritms.

Kopā ar jums dejos kolektīvs WAfrika, kas jau 6 gadus Latvijā apgūst un caur deju stāsta par afrikāņu kultūru. Galvenais apgūtais virziens ir Rietumāfrikas dejas, bet tāpat ir interese par visu, kas saistīts ar dejotāju iemīļoto stilu.

Afropulss ir domubiedru grupa, kas spēlē autentiskos afrikāņu ritmus tradicionālajā ansamblī. Tajā parasti ir trīs dundun bungas, kuras katru spēlē kopā ar metāla zvaniņu, un vienas līdz trīs džembe bungas. Katrs instruments spēlē savu, individuālu (dažkārt - relatīvi vienkāršu) partiju, kuras kopā rada bagātu poliritmisku zīmējumu.

Vairums grupas dalībnieku nav profesionāli mūziķi, bet ikdienā darbojas citās profesijās, regulāri sanākot kopā Afropulsa mēģinājumos, izbaudot afrikāņu ritma maģiju.

www.i-deja.lv

IMG_7671.jpg

RADI VIDI PATS! radošā darbnīca

Dažādas radošās darbnīcas

Piektdien un sestdien

Radi Vidi Pats radošās pārstrādes darbnīcas

Piektdiena:

16.00. - 18.00. Radi savu magnētu pats (akmeņu-magnētu apgleznošana) 

18.00.- 20.00.  Radi savu cirku pats (Flower stick u.c. žonglēšanas piederumu izgatavošana un meistardarbnīca

Sestdiena:

10.00. - 12.00. - Radi savu maku pats (tetra paku pārstrāde)

12.00. - 14.00. - Radi savu mozaīku pats (mozaīkas veidošanas radošā darbnīca)

14.00. - 16.00. - Radi savus auskarus pats (alus korķu pārstrāde)

 16.00. - 18.00. -  T-krekla stāsts (somu, palikņu, paklājiņu gatavošana no lietotiem t-krekliem)

 

www.radividipats.lv

pie_dabas_krūts.jpg

DARBNĪCA PIE DABAS KRŪTS

Atlej ģipsī krūšutēlus

Sestdien no pl.12:00 radošajā pļavā pie Eža skatuves - līdz pēdējam ģipša maisam

Arī šogad - apmeklētāju iemīļotākā darbnīca PIE DABAS KRŪTS!

Sievietēm krūtis ir maiguma, mīlestības, kā arī mātes simbols. Krūtis nenoliedzami ir viena no sievišķīgākajām daiļā dzimuma ķermeņa daļām.
Godināsim šo simbolu un iemūžināsim krūšu daili, izlejot krūšu atlējumu ģipsī!
Unikāla atmiņa no festivāla, ko paņemt uz mājām vai uzdāvināt mīļotajam!

13920692_1049683775098375_41607652815928

BABYROOM

Mazuļu un zīdaiņu terase

Piektdien, sestdien aiz Bērnu Dārza

Babyroom veidota mazuļu un vecāku atpūtas terase parūpēsies par festivāla pašiem mazākajiem apmeklētājiem un to vecākiem! Tā būs arī vieta, kur topošajām mammām mierīgi atpūsties uz ērtiem www.PUFILATVIJA.lv pufiem.

Babyroom miera ostā būs iespēja veikt mazuļa higiēnu Bella Baby Happy  higiēnas stūrītī, kā arī uzsildīt mazajam pudelīti un mierīgi pabarot mazo! Atpūtas brīdī mazajiem būs iespēja parotaļāties.

Vecākajiem bērniem vai mazākiem kopā ar mammām un/vai tētiem sestdien būs iespēja gūt iemaņas ortientēšanās sportā, kur Teku Taku festivāla teritorijā būs sarūpējis mini orientēšanos, gatavojoties TEKU TAKU rogainings 2019 - no 11:00-17:00 Babyroom terasē bērni līdz 12 gadiem vai mazāki bērni ar vecākiem aicināti saņemt orientēšanās spēles noteikumus un atgriezties ar rezultātiem!

Tāpat, sestdien 11:00 mazuļi, to vecākie māsas un brāļi un paši vecāki aicināti Muesli Graci festivāla brančā izbaudīt Muesli Graci veselīgo produkciju!

speka joga.jpg

JOGA

Sestdien, svētdien

Sestdien pl. 10.00.
Labas dabas otrās dienas iesākums - nokļūšana kontaktā ar sevi. Sirsnība no kopīgas mošanās, viegls un rūpīgs darbs ar uzmanību, dzīves spēka burbulīšu sajušana savā sistēmā, prieks par vienkāršības iedarbību un sarežģītības brīnumainību, savas dabiskās elpas apzināšanās izstarots klusums.

Nodarbībām ietvaru sniegs hatha jogas āsanas, bet paredzēts iziet ārpus ietvara, piedzīvojot vienotību, ko sniedz vienlīdzīga auguma un uzmanības nodarbināšana, autentiski kustoties. 

 

Madara Garklāva ir dzīves māksliniece un somatikas jomas pasniedzēja. Jau no pusaudzes gadiem viņa izveidoja ieradumu diendienā darīt ko sevis sakārtošanas labā, sava prāta un auguma higienas labā. Instrumenti mainījās - joga, ci-gun, šamanisms, vipassanas meditācija;  mainījās dzīves skolas vietas - Meksika, Dubaija, Indija, Nepāla, Anglija, Zviedrija, Beļģija; mainījās arī pati Madara. Pieauga pateicība par vērtīgo dzīvi, jau tā no dabas dotais dzīvesprieks un iespējas dalīties savā pieredzē. Madara dalās, pasniedzot jogu, somatikas un dejas improvizācijas nodarbības, eko terapiju, kā arī pasniedzot Rīgas cirka skolā.

Svētdien pl. 10.00.

Sanita Rībena ar jogu ir uz “tu” kopš 2005. gada. Iepazinusi un praktizējusi integrālo jogu, hatha jogu, krija jogu un kundalini jogu. Veltījusi vienu savu mūža gadu, lai padziļināti apgūtu kundalini jogu, piecus gadus to arī regulāri pasniegusi. Šobrīd laiku pa laikam vada jogas nodarbības, vadoties no noskaņas, plūsmas un intuīcijas.

capoeira.jpeg

CAPOEIRA

Sestdien

Capoeira ir mākslas forma, kas sevī iekļauj kustību, mūziku un praktiskās filozofijas elementus. Capoeiras būtību vislabāk var izbaudīt "spēlējot" fizisku spēli, kuru sauc "Jogo de capoeira " (capoeiras spēle) vai vienkārši  - jogo (spēlēt).  Spēles laikā "capoeiristas" pārbauda savu spēku un veiklumu, bailes un nogurumu dažreiz grūtā, bet tik un tā izbaudāmā, izaicinošā personiskā izpausmē un izaugsmē.

 

www.i-deja.lv

Osteopath at Work

MASĀŽA NOGURUŠAJIEM

Sestdien

Masāža nogurušajiem  - relaksējoša masāža, lai spēks vakara un nakts izklaidēm.  Masāža par ziedojumiem, barteri vai "paldies".

Bucket Hot Tub

MIESAI UN GARAM

Piektdien, sestdien

Miesai un garam - Fiziskās un garīgās labsajūtas uzlabošana   (piektdien un sestdien)

Pirts RaGaniņas Lienīte Vītiņa-Zustrupa, Santa Matveja un Laila Sējāne savā nojumē drosmīgos un sevi mīlošos lutinās ar daudz un dažādām procedūrām - ķermeņa un sejas vai pēdu masāžām, sausajiem pērieniem no kāju pēdām līdz matu galiņiem. Iespējams, satiksiet arī Labo Sajūtu burvi Jāni Zustrupu. Ieguldījums labo sajūtu lādītē atkarīgs no izvēlētās procedūras un patērētā laika.

www.miesaiungaram.lv

Image by Alexandra Luniel

ESI BRĪVS

Sestdien

Biedrība “Esi brīvs” piedāvās individuālas konsultācijas atkarību jautājumos, sniegs informciju un palīdzības iespējas līdzatkarīgajiem ģimenē. Bezmaksas konsultācijas ģimenei, atkarīgo pieaugušajiem bērniem, vecākiem ar lieliem un maziem bērniem. Konfidenciāli!

Miilja_Kazina.jpg

DZĪVO SAPŅU DĀRZS

Mājdzīvnieki aplokā un pastaiga ponija mugurā

Piektdien no pl.17:00 - 22:00 un sestdien no pl.11:00 - 22:00

Dzīvo Sapņu Dārzs ir vizuāls baudījums dabas, dzīvības un cilvēka tiešam kontaktam, ko mēs panākam ar mīlīgiem un lolotiem mājdzīvniekiem - pieradinātām kazām, vistām, pīlēm, zaķiem, u.c., kā arī iespēja pabarot paglaudīt un arī izbraukt skaista Šetlandes ponija mugurā. 

pirts2.jpg

Pirts

Festivāla pirts

Alus - Medus - Zāļu pārvietojamā PIRTS (Suņa skatuves sānā) piektdien no pl.16.00, sestdien no pl.09.00 – 02.00, svētdien no pl.10.00 – 15.00 vai pēc pieprasījuma

Nāc pērties pie ilggadīgas Laba Daba pirtnieku komandas, kas Jūs aicina IZBAUDĪT:
Latvisko pirti – ķermeņa izpēršana ar svaigām slotiņām, alus – medus – aromātisko zāļu procedūras;
Ķermeņa masāžu ar drabiņām un medu – organisma dziļai tīrīšanai un tvirtai ādai;
Alus rauga masku ķermenim– samtaini zīdainas ādas iegūšanai.
Īpašie piedāvājumi: pāru saskanības pēriens, vīru spēka pēriens, dāmu jutekliskā valdzinājuma pēriens
Organizē: interešu klubs „Praktiskās Pirtniecības skola”.

Bees at Work

BEE IN 

Darbnīca

Aicinām uz meistarklasi 3.07 laikā no plkst. 11:00-18:00. Dalības maksa 3.50 eiro.

Vaska drāniņu meistarklase kopā ar BEE IN autori Ievu Sulutauru Laba Daba festivālā.

Pasaulē arvien vairāk un vairāk tiek runāts par plastmasas piesārņojumu un tā negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēkiem. Tiek daudz darīts, lai to mazinātu, tostarp sabiedrībai tiek piedāvātas videi draudzīgas alternatīvas ierasto paradumu vietā. Kā tu uzglabā ēdienu savās mājās? BEE IN idejas autore Ieva Sulutaura nākusi klajā ar dabisku, skaistu un videi patiešām draudzīgu izstrādājumu — vaska drāniņu ēdiena uzglabāšanai. Tajā var ietīt sieru, maizi, dārzeņus, to var pārklāt bļodām vai citiem traukiem. Meistarklasē varēsi pagatavot pats savu personalizēto vaska drāniņu, lai vēl vairāk samazinātu plastmasas lietošanu savā virtuvē! 

https://beeinwrap.com