ROKZVAIGZNE

Sestdienas vakarā, plkst. 20:00 uz Suņa skatuves jeb skaistajā Ratnieku šķūnī skatīsimies dejotājas Agneses Bordjukovas laikmetīgās dejas izrādi ‘’Rokzvaigzne’’. Izrādes režiju un horeogrāfiju veidojušas Agnese Bordjukova un Linda Krūmiņa.

 

Vai jebkura cilvēka izpausme ir uzmanības vērta? Šis un daudzi citi jautājumi tiks uzdoti Agneses Bordjukovas un Lindas Krūmiņas laikmetīgās dejas izrādē.

 

Vai uzmanības noturēšanas dēļ, saturs nokļūst otrajā plānā, pakļaujoties cilvēka iekšējai enerģijai, stājai un balsij? Vai ķermenim, varbūt pat atsevišķām tā daļām, ir līdzīgas izredzes komunicēt un pavēstīt kaut ko par cilvēku? Izrāde ir ironisks skatījums uz mūsdienu sabiedrību, indivīdu vēlmi pēc uzmanības, pieprasot to dažādos veidos, aktīvi eksponējot sevi, savu ikdienu, ķermeni publiskajā telpā, piešķirot ikvienai detaļai notikuma vērtību.  Izrāde vērš uzmanību uz lietām, ko vairums cilvēku labprāt eksponē, un uzdod jautājumu par tām, kuras ir tās, ko izvēlamies nerādīt? Kādu līdzekļu arsenāls mīt cilvēka ķermenī, lai gūtu un noturētu uzmanību?

 

Izrādes saturs un kustību materiāla atslēgas lielā mērā balstītas uz abu autoru interesi par cilvēka ķermeni kā materiālu. Veidošanas procesā jēdzieniskais kopums, ko dēvējam par cilvēku, tika dekonstruēts, mēģinot apzināt, kas ir atsevišķie slāņi un iezīmes, kas to veido. Neizslēdzot cilvēkā esošās iezīmes, ko visbiežāk izvēlamies nerādīt vai neredzēt, šī izrāde kļūst par gana fizisku pieredzi skatītājam.

 

Izrāde ir nominēta Dejas balvai kategorijā ‘’Laikmetīgās dejas dejotāja’’ – Agnese Bordjukova. Agnese Bordjukova ir pierādījusi sevi Latvijas kultūras telpā, piedalījusies daudzos ārvalstu laikmetīgās dejas un teātra festivālos, meistarklasēs, kā arī saņēmusi apbalvojumus, tai skaitā - Spēlmaņu nakts balvu nominācijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā’’ par izrādi “Bērnības sapnis” 2016./17.g..

Sestdiena, pl. 20.00 Suņa skatuve.

SEKO MUMS
DRAUGI
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Spotify Icon
stats-300.png
ORGANIZĒ
lu-100.png
caffeine_2018_logo_sadarbii.png
dds.png
Skaties_logo_v23.jpg
kosken-100.png
latven-100.png
chill-100.png
tvnet-100.png
MADARA-OrganicSkincare.png
isra.jpg

© 2018 PAREIZĀ ĶĪMIJA, LATVIJAS RADIO 6 - LATVIJAS UNIVERSITĀTES RADIO NABA