Search

Festivālā paredzēta programma un aktivitātes arī bērniem. Tostarp darbosies bērnudārzs “Labā vieta”, kura dzīvošanas stils un mode šogad ir GADALAIKU DĀRZS.

Bērnudārzā gaidīti bērni, kuriem ir 3-7 gadi, lai atpūstos, priecātos, izzinātu un labi justos gadalaiku sajūtu dārzā - radošo darbnīcu, spēļu, sarunu, dziesmu, deju, feju, atpūtas un priecīga mīļuma vietā. Maksa – 10,00Eur, neatkarīgi no laika, kas tiek bērnudārzā pavadīts – vai 1h, vai abas dienas.

⏰ Bērnu dārzs darbosies:

5.08. no 17:00 - 21:00;

6.08. no 11:00 - 21:00.


Darbosies arī Babyroom mazuļu terase, kur festivāla pašiem mazākajiem apmeklētājiem kopā ar vecākiem atvilkt elpu, nomainīt drēbītes, uzsildīt pārtiku. Mazuļu terasē paredzētas arī dažādas aktivitātes un degustācijas. Vairāk informācijas: https://fb.me/e/2ABIM1ofP

⏰ Terase atvērta

5.augusts 17:00 - 21:00;

6. augusts 10:00 - 21:00;

7.augusts 10:00-12:00.

p.s. atgādinām, ka bērnu pārtiku festivālā varēs ienest, bet tikai komplektā ar mazuli un attiecīgos izmēru traukos :)

Bērniem līdz 13 gadiem (ieskaitot) ieeja festivālā ir bez maksas. Vecāku pavadībā, protams.


Festivāla aktivitāšu programmaAr patiesu ieinteresētību no Mūzikas un mākslas festivāla “Laba Daba” organizatoriem SIA “ZAAO” (ZAAO) uzsāk plašu atkritumu šķirošanas piedāvājumu lielos pasākumos.


ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Mums ir tālejoši mērķi vides sakopšanā! Lai tos īstenotu, katram ir jāuzņemas atbildība par savas tuvākās apkārtnes nepiesārņošanu, jo tikai tā varam virzīties uz ilgtspējīgu, videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu valstī un visā pasaulē. Patiesi novērtējam sadarbību ar festivāla “Laba Daba” organizatoru komandu, kopā attīstot nepieciešamo atkritumu šķirošanas piedāvājumu lieliem pasākumiem. Lai izdodas DARĪT DABAI LABU!”

Pasākuma apmeklētājiem būs pieejami ap 70 speciāli marķēti konteineri vieglā iepakojuma, stikla iepakojuma un BIO atkritumu šķirošanai. Neskaidros jautājumus par šķirošanas procesu būs iespējams uzdot pasākuma brīvprātīgajiem palīgiem.

Par videi draudzīgu rīcību sestdien, 6.augustā, festivāla teritorijā interesenti aicināti diskutēt Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” (URDA) vides izglītības autobusā, kur savus iedvesmas vārdus videi draudzīgai rīcībai teiks arī skudra Urda. URDA piedāvās vides izziņas meistarklases visa vecuma interesentiem.

Ko ievietot katrā no pasākuma teritorijā esošajiem konteineriem?


ŠĶIROTI ATKRITUMI - STIKLA PUDELES UN BURKAS – paredzēts stikla pudelēm un burkām, kurās nav šķidruma, tās var būt ar etiķetēm, metāla vāciņiem un gredzeniem.

ŠĶIROTI ATKRITUMI – vieglais iepakojums – PAPĪRS, POLIMĒRI, METĀLS – paredzēts saplacinātām papīra un kartona kastēm un kārbām, metāla skārdenēm un bundžām, plastmasas, dzērienu pudelēm, kartona dzērienu pakām.

BIO ATKRITUMI – jāievieto pārtikas produktu atliekas – augļi, dārzeņi, piena produkti, miltu izstrādājumi, gaļas un zivju produkti.

NEŠĶIROTI SADZĪVES ATKRITUMI – pārstrādei nederīgs materiāls. Paredzēts čipsu, konfekšu, saldējumu u.tml. papīriem, folijas izstrādājumiem, vienreiz lietojamiem papīra, putuplasta, plastmasas traukiem, papīra salvetēm un dvieļiem, krējuma, margarīna, jogurta trauciņiem, autiņbiksītēm un higiēnas piederumiem.

Turpinām iet daudzu gadu garumā aizsāktajā, vides aizsardzības un ilgtspējas virzienā, nodrošinot festivālā ne vien depozītglāžu maiņas punktus, bet pārstrādājamus mobilos pelnu traukus, samazinātu drukas izdales materiālu daudzumu un citas, vidi saudzējošas, aktivitātes. Turklāt šogad pirmo reizi festivālā šķirosim atkritumus.


Sadarbībā ar alus darītavu “Cēsu alus” būs pieejami depozītglāžu maiņas punkti, kas nozīmē, ka apmeklētājs, iegādājoties dzērienus bāros, iemaksā drošības naudu, ko saņem atpakaļ, nododot tukšo glāzi. Tādējādi festivālā netiek izmantotas vienreizlietojamās plastmasas glāzes. 2019.gadā, kad depozīta sistēma festivālā tika ieviesta, kopumā atkritumu skaits samazinājās par 8,4 tonnām.

AS “Cēsu alus” pārdošanas un mārketinga direktors Gustavs Zatlers norāda: “Laba Daba festivālā apmeklētājiem nodrošināsim teju 20 tūkstošus depozīta glāžu. Tās ir teicamas kvalitātes, atbilstošas higiēnas prasībām un iztur vismaz 1500 mazgāšanas reizes. Depozīta glāžu sistēmu efektīvi esam izmantojuši jau citos lielos pasākumos un koncertos. Pasākuma apmeklētāji ir atsaucīgi un atbalsta šādu ilgtspējīgu praksi – 95% glāžu tiek atgrieztas atpakaļ”.

Bez depozītglāžu sistēmas festivālā būs pieejami arī PET pudeļu sagatavju pelnu trauki, ko bez maksas varēs saņemt festivāla informācijas centrā. Tie ir smēķējošo apmeklētāju jau iecienīti mobili, kabatas izmēra pelnu trauki no pārtstrādātas plastmasas, kas pēc festivāla atkal izmantojami jaunu pudeļu ražošanā. Kopš pelnu trauku ieviešanas zemē nosviesti izsmēķi festivāla teritorijā praktiski nav atrodami.

Līdzīgi kā citus gadus festivāla laikā darbosies ap 100 uzraugu, kuri rūpēsies par kārtību un tīrību festivāla teritorijā. Ja festivāla pirmsākumos pa drukātai programmai tika katram apmeklētājam, tad pēdējos gadus pakāpeniski samazināts arī makulatūras daudzums, festivāla programmas atrādīšanai izmantojot citus veidus, piemēram, informatīvas tāfeles pie skatuvēm un ērti pārskatāmu programmu festivāla mājas lapā. Tāpat arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem ir prasība neizmantot plastmasas traukus. Lielu artavu festivāla tīrībā sniedz Laba Daba apmeklētājs, kurš ir salīdzinoši kārtīgs un apzinīgs. Katru gadu, paralēli festivāla mūzikas un mākslas programmai, tiek iekļautas dažādas sabiedrību izglītojošas aktivitātes, caur kurām aktualizēti dažādi ar ilgstpēju saistīti jautājumi. Šogad tādi būs par jauniešu garīgo veselību, par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem un atkritumu šķirošanu.
FESTIVĀLA JAUNUMI