top of page
Search

Šogad Starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” norisināsies jau četrpadsmito reizi, šoreiz neierastā laikā no 12. līdz 14. jūlijam. Uz festivāla piecām skatuvēm uzstāsies gan pašmāju, gan ārvalstu mūziķi, teātra, dejas un performanču mākslinieki. Šodien tiek uzsākta biļešu tirdzniecība un izziņoti arī pirmie festivāla viesi – vieni no pieprasītākajiem elektroniskās mūzikas izpildītājiem grupa “GusGus”. 


Pirmo reizi festivāls norisināsies jūlijā un pulcēs vairāk nekā piecdesmit mūzikas apvienības un dīdžejus, kā arī būs skatāmas teātra izrādes, performances un dzejas lasījumi, kino, radošās darbnīcas, sporta spēles, notiks amatniecības tirgus, būs iemīļotais “Dzīvo sapņu dārzs” un daudz citas radošas aktivitātes. Festivāla “Laba Daba” norises vieta paliks nemainīga – Cēsu novada, Līgatnes pagasta, Ratniekos - Latvijas Universitātes atpūtas komplekss “Ratnieki”. Jāuzver, ka “Laba Daba” ir vienīgais lielais mūzikas festivāls, kas norisinās ārpus pilsētvides un piedāvā brīvdienas pie dabas, skaistā Gaujas Nacionālā Parka teritorijā. Kā pirmie festivāla mākslinieki, tiek izziņoti Islandes elektroniskās mūzikas apvienība “GusGus”. Viņi savu darbību uzsāka 1995. gadā, kad iznāca viņu pirmais albums “Gus Gus”, līdz šim izdoti 12 albumi, teju 40 singli un video. “GusGus” savā mūzikā atklāj plašu eksperimentālu, inteliģentās deju mūzikas pasauli, apvienojot dažādus virzienus sākot no triphop, tehno un house. “GusGus” arī veidojuši remiksus Bjorkai, “Depeche Mode”, “Moloko”, “Sigur Ros” un citiem pasaulē labi zināmiem māksliniekiem. Pērnā gada nogalē grupa izdevusi jaunāko albumu “DanceOrama”, tajā mūziķi turpina eksperimentēt savās muzikālajās izpausmēs, dodoties ārpus ierastajiem žanriem.

“GusGus” – Featherlight


Drīzumā tiks izziņota Latvijas mākslinieku muzikālā programma un vēl vairāku ārvalstu viesu vārdi.  Lielajā šķūnī, jeb uz “Suņa” skatuves plānota plaša teātra, dejas izrāžu un performanču programma, savukārt filmu programma notiks “Kino zālītē” sadarbībā ar Rīgas starptautisko īsfilmu festivālu “2Annas” un  būs skatāms īpaši piemeklēts tematisko īsfilmu maratons. Neiztrūkstoši festivāla centrālajā laukumā būs LR6 - LU Radio NABA skatuve un tiešraides studija 36 stundu garumā.

Festivāla skatuvju programma un paralēlo norišu klāsts tiks regulāri papildināts un būs skatāms www.labadaba.lv  un festivāla sociālo tīklu platformās.


Festivāls šogad īstenos vēl pieejamāku biļešu tirdzniecības praksi – ģimenēm draudzīgas cenas – būs pieejamas pusaudžu un studentu biļešu kategorijas. Kā ierasts, bērniem  līdz 13 gadiem ieeja ir bez maksas un visiem biļešu īpašniekiem telšu pilsētiņā dzīvošana bez papildus maksas. No šodienas, pirmajiem 100 interesentiem biļetes par viszemāko cenu.


Uzsākta biļešu tirdzniecība vietnēs www.labadaba.lv, www.ticketshop.lv un www.bilesuserviss.lv 


Festivālu nemainīgi organizē Pilna servisa pasākumu aģentūra “Pareizā Ķīmija” un Radio NABA.

“GusGus” - Unfinished SymphonyNo 4. līdz 6. augustam atmosfēriskais Mūzikas un mākslas festivāls „Laba Daba” uz piecām skatuvēm vienkopus pulcēs pašmāju un ārvalstu mūziķus, teātra, dejas un performanču māksliniekus. Nemainīgi plaša festivāla paralēlā programma ar dažādām aktivitātēm, darbnīcām, diskusijām un sporta turnīriem. Iekļaut programmā unikālus, sen nedzirdētus vai atjaunotus projektus ir kļuvusi par Laba Daba tradīciju. Pirmo reizi programmā būs komiķis Jānis Skutelis ar īpaši radītu stand-up.

Muzikālajā programmā būs skatāmi un klausāmi – Shishi (Lietuva), Sturle Dagsland (Norvēģija), Shaman Shaman (Izraēla), Brass Riot (Vācija), Jumprava, Dzelzs Vilks, Rīgas Modes, Latvijas Universitātes koris Dziesmuvara, ŠŅK, Purple Negative, Stūrī Zēvele, Nova Koma, Indygo, Aston Kais, Cicco Sanchez (Itālija), Podruga, Baiba (Latvija/Austrija), Nils Īle un Perkusionistu komanda ar koncerta un meistarklašu projektu “Zeme dun”, Rāva, Zari, Sonntags Legion, Imants Daksis, Čipsis un Dullais ar Big Bang, Pienvedēja Piedzīvojumi, Juuk, Oranžās Brīvdienas, Māra Dagne, TKP, Bēdu Brāļi, Tumors, Dj Krankenwagen, Vultura, Nohow, Indygo, NSR (Nebijušu Sajūtu Restauratori), kas uzburs ainu par leģendārās grupas NSRD albumu “Medicīna un māksla”.

Dj programmu nodrošinās: DJ apvienība Cannadis, Uncle Sampl3 un Uncle Rodion, Sound Meccano, Jackques of S’T’A, Apvienība Dabaskats, Ej Apskrieties, Dj 2b, NGC-5218, Rabenau, Ekva, Šolis, Wodders u.c.

Savukārt paralēlajā programmā paredzētas vairāk kā 50 radošas, izzinošas un iesaistošas aktivitātes un atrakcijas, no kurām liela daļa – bez maksas. Neatņemama programmas sastāvdaļa arī LR 6 – LU Radio NABA tiešraides studija un skatuve.

Aizvien rūpējoties par patīkamu atpūtu ģimenēm, gaidāma plaša bērnu un jauniešu programma un nodarbes, strādās bērnu dārzs, “Babyroom” mazuļu terase, mini zoodārzs “Dzīvo sapņu dārzs”, būs skatāma plaša īsfilmu programma sadarbībā ar festivālu 2ANNAS un pieejama klusāka, atsevišķi labiekārtota zona telšu pilsētiņā. Teātra programmā bērnus un jauniešus priecēs izrāde jauniešiem “Pilna Slodze”, kā arī izrādes bērniem – “Kā Saule Gadījās” un “A.Kanna”.

Suņa skatuves programmā arī Sieviešu “Stand-Up”, dejas izrāde “Viss Ir Savā Vietā” un muzikāla performance “Divi Cilvēki un Arfa”. Savukārt, skatuves teātra un performanču programmu noslēgs komiķis Jānis Skutelis ar Labai Dabai radītu stāv-izrādi.

Visa informācija par un ap festivālu pieejama – www.labadaba.lv


Mūzikas un mākslas festivāls „Laba Daba” trīspadsmito reizi norisināsies Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki”, Cēsu novada Līgatnes pagastā no 4. līdz 6. augustam. Turklāt, bērniem līdz 13 gadiem ieeja ir bez maksas un, gādājot biļetes iepriekšpārdošanā, tās izmaksā mazāk: www.labadaba.lv/biletes.

FESTIVĀLA JAUNUMI

bottom of page