top of page
Search

"Laba Daba" papildina programmu ar īpašiem viesiem no Lielbritānijas “Mungo’s Hi Fi” un vairākiem pašmāju mūziķiem

Updated: Mar 13

Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” kā otros no ārvalstu viesiem piesaka aktuālo Glāzgovas reggae kolektīvu “Mungo’s Hi Fi”, kā arī izziņo vairākus pašmāju mūziķus.


Mungo’s Hi Fi

Līdz ar apjomīgu Jamaikas imigrantu ierašanos Lielbritānijā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, tie sev līdzi atveda arī Jamaikas mūziku. Tā britu kultūrā iesakņojās ska un reggae mūzika un tai neatņemamā soundsystem kultūra – Jamaikai tipiskās tematiskās diskotēkas ar pašbūvētām skandām un dejām līdz rīta gaismai. “Mungo’s Hi Fi” ir veiksmīgi šo tradīciju turpinātāji – 2000. gadā dīdžeja un producenta Daga Peina (Doug Paine) izveidotā soundsistēma paliek uzticīga Jamaikas mūzikas specifikai.Gadu gaitā kolektīvs radījis savu ierakstu izdevniecību “Scotch Bonnet Records” un tā sastāvā šobrīd ir četri mākslinieki, kuri gan kopā, gan atsevišķi pārstāv “Mungo’s Hi Fi”. Apvienība sadarbojusies un turpina strādāt ar citiem žanra pārstāvjiem, tajā skaitā Max Romeo, “Dreadsquad”, Major Lazer, General Levy, Tippa Irie, Warrior Queen, Kalbata, Congo Natty, solisti Evu Lazarus un daudziem citiem. Līdz šim izdoti desmit albumi un “Mungo’s Hi Fi” skaņdarbi atskaņoti miljoniem reižu gan “Youtube”, gan citās straumēšanas platformās. “Mungo’s Hi Fi” papildina festivāla ārvalstu mūziķu klāstu līdztekus jau izziņotajam Islandes elektroniskās mūzikas kolektīvam “GusGus”.Kā pirmos no pašmāju mūziķiem festivāls izziņo apvienības “Dzeltenie pastnieki”, “Laika Suns”, “Rīta stienis”, “Jakob Noiman Festival Band”, “Inokentijs Mārpls”, “Baložu pilni pagalmi”, “Nostra”, “All Day Long”, “Depustūtes”, mūziķi Elizabeti Balčus, kā arī pavisam jaunu, taču pieredzējušu mūziķu projektu “Dīkstāve”.


Mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” jau trīspadsmito reizi norisināsies LU atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes pagastā, šoreiz – no 12. līdz 14. jūlijam. Biļetes uz festivālu jau nopērkamas interneta vietnē https://ticketshop.lv.
Comments


bottom of page